Jak złożyć oryginalne życzenia urodzinowe?

jak zlozyc zyczeniaKto z nas choć raz nie zastanawiał się nad treścią życzeń, które wpisać do kartki, złożyć osobiście lub telefonicznie, niech pierwszy rzuci kamień (ale, umówmy się, nie we mnie). Przychodzę z pomocą i przepisem na to, jak złożyć naprawdę wyjątkowe życzenia, skrojone pod ich adresata.

Na początku zaznaczę jednak, że jeśli zależy Ci tylko na odhaczeniu obowiązku, to stare, sprawdzone i bezpieczne “zdrowia, szczęścia, pomyślności” lub nawet “wszystkiego najlepszego” (a dla gaduł: “wszystkiego najlepszego z okazji urodzin“) sprawdzą się dobrze. Jeśli jednak zależy Ci na tym, żeby złożyć oryginalne życzenia urodzinowe, to poniżej znajdziesz sposób na ich ułożenie. Warto poświęcić na to chwilę i sprawić, żeby solenizant poczuł się wspaniale po ich usłyszeniu/przeczytaniu.


Co będzie Ci potrzebne do stworzenia takich życzeń? Chwila czasu i namysłu!


Kartka jesteś świetną przyjaciółką

Znajdź wolną kartkę papieru i zapisz to, z czym kojarzy Ci się osoba, której będziesz składała życzenia:

– czym się interesuje (np. fotografia)
– jak lubi spędzać czas (np. lubi czytać)
– z czym się obecnie mierzy (np. ma przed sobą egzamin na prawo jazdy)
– co ją denerwuje (np. gdy ktoś się spóźnia)
– o czym marzy (np. o własnym mieszkaniu)
– na co czeka (np. na upragniony urlop)
– co ją bawi
– ulubione danie, zwierzę, film, książka, kolor, sport, miejsce na ziemi itp.

Bonus: przypomnij sobie wspólne, miłe chwile i odwołaj się do nich.


Dane zgromadzone? No to zaczynamy:

Teraz już tylko krok dzieli nas od stworzenia szczerych i niebanalnych życzeń urodzinowych.


Kasiu! (używajmy wołacza, Kochani, po to jest)

wiesz, że “jak najlepiej” życzę Ci każdego dnia, ale w dniu Twoich urodzin chcę, żebyś wiedziała, że trzymam mocno kciuki za to, byś jak najszybciej mogła zamieszkać w swoim wymarzonym mieszkaniu, który będzie (nie mam wątpliwości!) wspaniałym, ciepłym miejscem, bo stworzysz go TY (a ja będę Ci w tym towarzyszyć!).

Życzę Ci również, by nie opuszczał Cię dobry nastrój, byś na swojej drodze spotykała tylko punktualnych ludzi (i miziaste koty), byś każdego dnia wstawała pełna nadziei na wspaniały dzień, bez oglądania się wstecz na to, jakie było wczoraj.

Mam nadzieję, że urlop w ukochanych górach pozwoli Ci się zrelaksować i spędzisz go tak, jak lubisz: na wędrówkach, jedząc jagody na górskim szlaku i relaksując się przy czytaniu. Nie mogę się doczekać, aż pokażesz mi zdjęcia z tego wyjazdu (tylko pamiętaj, żeby zabrać ze sobą ładowarkę do aparatu, nie tak, jak zrobiłyśmy to na wakacjach w Barcelonie w 2014 :)).

Przy okazji życzę sobie, żebyś była obecna w moim życiu kolejny rok, bo jesteś dla mnie wielkim wsparciem w kiepskich momentach i kibicem, gdy jestem na fali wznoszącej. Bardzo to doceniam.

Dziękuję, że jesteś i jeszcze raz: wszystkiego, co dla Ciebie dobre!

A.


Kto się wzruszył?


Pamiętaj, że życzenia powinny być pozytywne i miłe dla tego, komu je składamy. Stworzenie niepowtarzalnych życzeń na podstawie tego, co wiesz o danej osobie na pewno wymaga więcej zaangażowania niż skopiowanie wierszyka z Internetu, ale przy okazji składania życzeń, dasz tej osobie poczucie, że jest dla ciebie kimś ważnym, poświęciłaś czas na zastanowienie się nad tym, co sprawiłoby jej przyjemność i naprawdę sprawi, ze poczuje się wyjątkowa.

Na koniec życzeń możesz dodać zdanie, które miło podsumuje Waszą relację, np. Cieszę się, że mam Cię w moim życiu! Lub Świetnie, że mogę z Tobą pracować, jesteś wyjątkowa! lub Nie mogę się doczekać naszego kolejnego roku razem! Jesteś świetny, Bracie! itp. To wspaniały sposób na wzmocnienie efektu WOW, który wywołają przygotowane przez Ciebie życzenia.Czego absolutnie nie życzyć na urodziny?

Przede wszystkim pamiętaj, że:

1. składanie życzeń to nie jest okazja do wbicia komuś szpili pod przykrywką dobrej intencji, więc nie życz nikomu np. żeby udało ci się w końcu zrzucić te dodatkowe kilogramy

2. Przy okazji wychodzi zasada numer dwa, czyli w ogóle nie wchodź na płaszczyznę fizyczności drugiej osoby i nie życz jej zmian w tym obszarze

3. wystrzegaj się od wypowiadania w postaci życzeń swoich oczekiwań wobec kogoś i jego życia, np.: życzę Ci, żebyś znalazła sobie poważną pracę, podczas, gdy ktoś ma się w swojej pracy bardzo dobrze. Inne “klasyki”, to np. życzę ci, żebyś przestała być taka nadąsana/ szybkiego znalezienia sobie męża/ gromadki dzieci itd.

Mam nadzieję, że ten mały “poradnik” rozwieje wątpliwości co do tego, co wpisać w kartce urodzinowej. Dajcie znać, czy udało Wam się skorzystać z moich rad i już wiecie, jakie życzenia wpisać w pustej kartce.


PS. Pamiętaj, że kupując kartkę w moim sklepie, możesz wpisać w uwagach do zamówienia treść życzeń, a ja ręcznie wpiszę je do wybranej przez Ciebie kartki. Nie ponosisz za to dodatkowego kosztu. W ten sposób możesz wysłać kartkę bezpośrednio ode mnie do osoby, której składasz życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Studio Kiddo – Same Dobre Rzeczy